Pasek zakładek

poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Jezioro Glibiel - Łochowice


Informacje podstawowe

 

Jezioro Glibiel (okręg PZW Zielona Góra) to średniej wielkości jezioro położone w pobliżu Krosna Odrzańskiego. Powierzchnia jeziora wynosi ok. 26,30 ha. Jezioro jest dość głębokie, głębokość maksymalna ok. 15,4 m, a średnia głębokość ta aż 7,2 m. Ciekawe miejsce zarówno na weekend z rodziną (piękne lasy do jazdy rowerem, biegania oraz dla grzybiarzy), jak również na wędkarską zasiadkę.


blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Dojazd i infrastruktura

 

Jezioro leży w odległości 4 km od Krosna Odrzańskiego jadąc w kierunku na Bytnice. Samochód zaparkować można w trzech miejscach (czerwone kropki na mapie). Od strony zachodniej znajduje się parking przeznaczony typowo dla wędkarzy z miejscem w którym można zwodować łódkę lub ponton, natomiast od wschodniej strony jest plaża miejska oraz ośrodek z możliwością wynajęcia domku i wieloma stanowiskami dla wędkarzy. Infrastruktura dla wędkarzy bardzo dobra, praktycznie dookoła jeziora możemy znaleźć miejsca do wędkowania zarówno z brzegu jak i z wielu dobrze dostępnych kładek (niektóre praktycznie nowe inne w trochę gorszym stanie), więc na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem miejscówki do wędkowania.


blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Ryby i porady

 

W jeziorze Glibiel możemy złowić większość ryb występujących w polskich jeziorach. W ostatnich latach nie miałem okazji tam łowić, jednak wiem, iż występuje w nim liczna populacja karpia, którego również kiedyś udało mi się złowić, są również liny, leszcze, duże tołpygi, piękne płocie i wzdręgi, a podczas ostatnich odłowów trafił się nawet jeden spory boleń. Z drapieżników możemy połapać ładne szczupaki, okonie, jak również suma. Łowisko z powodu swojej głębokości dosyć trudne, jednak na pewno warte do odwiedzenia.
 

Łowiska w najbliższej okolicy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz