Pasek zakładek

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Jezioro Czyżykowo (Cisek) - Szklarka Radnicka

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

Informacje podstawowe

 

Jezioro Czyżykowo (okręg PZW Zielona Góra) leży w pobliżu wcześniej opisanych na blogu jezior tj. jeziora Jelito i Lubach. Również to jezioro znajduje się na terenie Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego. Jezioro w miarę czyste o mulistym dnie. Od strony północnej graniczy z torami kolejowymi i domkami letniskowymi, natomiast z innych stron otoczone lasem. Powierzchnia jezioro to ok. 25 ha, głębokość maksymalna ok. 5,4 m, a średnia głębokość wynosi ok. 2,8 m.

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

 


Dojazd i infrastruktura

 

Jezioro leży przy trasie Krosno Odrzańskie -> Świebodzin, nieopodal miejscowości Szklarka Radnicka. Zaparkować można w dwóch miejscach, oznaczonych na mapie czerwonymi kropkami. Od strony północnej znajduje się dzika plaża, aby tam dojechać należy skręcić przed torami w prawo jadąc w kierunku Świebodzina (są tablice kierujące nad jezioro). W okresie letnim miejsce to jest mocno oblegane przez osoby biwakujące (super miejsce na wypad poda namiot z dzieckiem). Jest tam kilka pomostów, z których można powędkować. Druga kropka to parking leśny (zdjęcie poniżej). W Szklarce Radnickiej należy skręcić na Sulechów. Można tam również zaparkować w kilku miejscach przy drodze, skąd mamy blisko nad wodę. Od tej strony jeziora mamy możliwość wędkowania jedynie z brzegu. Jest kilka stanowisk dookoła jeziora. Osoby chcące pospiningować powinny ze sobą zabrać łódkę lub ponton (nie ma tam możliwości wypożyczenia).

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.comRyby i porady

 

Niestety na powyższym jezioro miał jak do tej pory okazję łowić tylko jeden raz, więc nie mam wiele do powiedzenia na temat ryb tam występujących. Od napotkanych wędkarzy wiem, że możemy złowić lina jak również ładnego karpia. Z drapieżników widziałem grasujące szczupaki, jednak aby się do nich dobrać najlepiej mieć łódkę.

Łowiska w najbliższej okolicy:  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz