Pasek zakładek

wtorek, 2 sierpnia 2016

Jezioro Trzcinno - Rozłogi

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Informacje podstawowe

 

Jezioro Trzcinno (okręg PZW Zielona Góra) to niewielkie i płytkie jezioro położone pomiędzy Świebodzinem a wioską Rozłogi. O powierzchni ok. 5,0 ha i głębokości maksymalnej ok. 2,5 m.
Poniżej ciekawostka dla miejscowych wędkarzy i okolicznych mieszkańców. Zdjęcia przedstawiające jezioro Trzcinno bodajże w okresie międzywojennym. Obecnie jezioro wygląda całkowicie inaczej, nic z tego  co widać na zdjęciach do dzisiaj nie przetrwało.Dojazd i infrastruktura

 

Nad samą wodę brak dojazdu. Możliwość dojścia od ul. Koziej lub od wsi Rozłogi. Część jeziora ogrodzona przez właścicieli domów. Całe jezioro porośnięte kilkoma metrami trzcin. Jedyne dojście do wody od strony południowej, gdzie znajduje się dzika plaża. W koło jeziora dostępnych jest kilka kładek, większość tzw. "prywatnych" (tylko na niektóre można wejść), jednak ich stan pozostawia bardzo wiele do życzenie (tylko dla odważnych).


Ryby i porady

 

W jeziorze bardzo liczna populacja okonia, w tym bardzo ładne sztuki oraz sporo niedużych szczupaków. Podczas polowania na okonia może trafić się również ładna wzdręga. Spinning możliwy jedynie wczesną wiosną i jesienią. Latem prawie całe jezioro zarośnięte, wtedy polecam wyprawę na lina, którego również jest tam dużo.
Łowiska w najbliższej okolicy:  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz