Pasek zakładek

środa, 28 września 2016

Jezioro Niemka Mała (Ciche, Leśne) - Struga

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

 

Informacja podstawowe

 

Jezioro Niemka Mała (Ciche, Leśne) (PZW Zielona Góra) jak jedna z jego nazw wskazuje to ciche jeziorko otoczone ze wszystkich stron pięknymi lasami. Nawet latem, gdy nad większością jezior pełno plażowiczów możemy tam znaleźć trochę spokoju, a jeżeli będziemy chcieli się znaleźć w jeszcze bardziej odludnym miejscu nieopodal znajduje się jezioro Niemka Duża, które jest przeznaczone tylko dla wędkarzy. Powierzchnia jezioro to ok. 5 ha, średnia głębokość ok. 1,5 m, a maksymalna ok. 3 m, jednak według mnie są miejsca dużo głębsze. Wokół jeziora biegnie ścieżka spacerowa, którą również można jeździć spokojnie rowerem.

Dojazd i infrastruktura

 

Jezioro położone w odległości ok. 9 km od Krosna Odrzańskiego, jadąc w kierunku Bytnicy. W miejscowości Struga należy skręcić w prawo za domkami letniskowym. Po przejechaniu ok. 500 m leśną drogą (udostępniona dla wędkarzy i plażowiczów) dojedziemy do parkingu przy dzikiej plaży, gdzie możemy zostawić spokojnie samochód. Kiedyś znajdowało się tam pole namiotowe, a obecnie jedynie pozostałości po nim. Brzegi jeziora niezagospodarowane. Możliwość wędkowania jedynie w kilku miejscach z brzegu oraz z czterech pomostów. Dwa znajdują się przy dzikiej plaży, a dwa od strony południowej, które zostały chyba zrobione przez harcerzy obozujących nad tym jeziorem każdego lata. Z nieoficjalnych informacji wiem, że prawdopodobnie w przyszłym roku nad jeziorem powstanie więcej pomostów i będą rozgrywane tam  również zawody wędkarskie

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

Ryby i porady

 

W jeziorze na pewno występuje sporo leszczy, płotek, okoni, podobno są również liny oraz karpie. Kilka lat temu można było ładnie połapać szczupaki, może nie jakieś wielkie, ale było ich tam naprawdę sporo oraz właśnie ładne leszcze. Od kilku lat nie łowiłem nad tym jeziorem,  jednak w najbliższym czasie zamierzam tam kilka razy zawitać.


Łowiska w najbliższej okolicy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz