Pasek zakładek

środa, 17 października 2018

Jezioro Niemka Duża - Struga

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

Informacje podstawowe


Witam wszystkich! Po dłuższej przerwie przedstawiam na moim blogu wędkarskim kolejne jezioro z województwa lubuskiego. Jezioro Niemka Duża (lub inaczej Kamieńskie, Podleśne) (PZW Zielona Góra) położone jest nieopodal Krosna Odrzańskiego, na wschód od miejscowości Struga. Jego powierzchnia to około 13,7 ha, głębokość maksymalna to około 8 metrów (przezroczystość wody około 2 metry). Dojazd i infrastruktura


Opisu całego dojazdu nad jezioro nie będę w tym poście, gdyż pokrywa się on z dojazdem nad jezioro Niemka Mała (znajdziesz TUTAJ). Po minięciu mniejszego jeziora, musimy przejechać jeszcze ok. 500 m leśną drogą udostępnioną dla wędkarzy (informują nas o tym tabliczki przy drodze). Stan drogi na tym końcowym odcinku w ostatnich czasach, szczególnie jak trochę popada, jest nie najlepszy. Jeżeli macie auto z niskim zawieszeniem może być trochę ciężko, ale też powinno udać się dojechać nad samo jezioro (ewentualnie zawsze można się przejść od parkingu przy jeziorze Niemka Mała, nie jest daleko). 


Przy jeziorze mamy parking na kilkanaście samochodów. Od parkingu możemy przejść ścieżką dookoła jeziora. Znajdziemy wiele miejsc do wędkowania zarówno z kładek (większość raczej w dobrym stanie), jak również z brzegu. Na jeziorze Niemka Duża można wędkować również z jednostek pływających (koło parkingu jest w miarę dobre miejsce do zwodowania pontonu lub łódki). 

Ryby i porady


Nad jezioro spotkamy raczej wyłącznie wędkarzy, gdyż nie ma tam żadnej plaży ani innej infrastruktury. Jezioro bardzo licznie odwiedzane szczególnie latem oraz w weekendy. W środkowej części jezioro w okolicy "cypelku" bardzo często można spotkać karpiarzy na zasiadkach. Z ryb występują tam: Lin, Okoń, Karp (powyżej 12kg) , Szczupak, Leszcz, Karaś pospolity, Sandacz (do 6 kg) , Płoć, Ukleja, Amur. Jak zawsze zachęcam do komentowania i polubienia strony :)Łowiska w najbliższej okolicy:

3 komentarze:

  1. można edytować informacje odnośnie wielkości karpia są większe sztuki grubo powyżej 12 kG występuje również amur też duży, czasami można trafić jazia nawet ok 2 kg

    OdpowiedzUsuń