Pasek zakładek

czwartek, 12 lipca 2018

Jezioro Lubrza - Lubrza

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Informacje podstawowe


Okolice miejscowości Lubrza (koło Świebodzina) obfitują w jeziora. Tym razem na blogu opisane zostanie jezioro o takiej samej nazwie jak miejscowość, w której się znajduję czyli ... jezioro Lubrza. Jest to niewielkie jezioro morenowe o pow. ok. 7,7 ha, położone na północny wschód od wyżej wymienionej miejscowości. Według pozyskanych informacji jest to dość głębokie jezioro, w najgłębszym miejscu ma ok. 18 m, a średnia to ok. 3 m. W okresie letnim, szczególnie w weekendy przez jezioro przepływa bardzo dużo kajaków (jezioro znajduje się na bardzo znanej trasie kajakowej) co należy uwzględnić wybierając się tam na ryby.


Rzeka Paklica wypływająca z jeziora Lubrza.

Dojazd i infrastruktura


blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.comDo jezioro możemy dojechać zarówno od strony zachodnie tj. od wioski, jak również od strony wschodniej. Z zachodniej strony od Lubrzy, jezioro znajduje się ok. 300 m od drogi (prowadzą do niego chyba dwie polne dróżki), tereny miejscami podmokłe, jak również nieciekawe kładki, dlatego nie polecam tej strony. Aby dojechać od drugiej strony, w miejscu oznaczonym na zdjęciu obok, musimy skręcić w leśną drogę prowadzącą do parkingu przy samym jeziorze (od 500 m przez las, przejedziemy każdym samochodem). Od strony lasu kładek jest o wiele więcej i w bardzo dobrym stanie, więc tą stronę polecam do wędkowania.

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Ryby i porady


Z tego co wiem możemy złowić tutaj dużego karpia oraz wiele innych ryb: płotkę, okonia, szczupaka, suma, krąpia, leszcza, ukleje, mały jazia, węgorza oraz lina. Nad jeziorem często rozgrywane są zawody wędkarskie, więc lepiej sprawdzić to przed wyjazdem. Jak zwykle zachęcam do komentowania przez osoby które już tam wędkowały (ja byłem tam tylko raz) :)
Łowiska w najbliższej okolicy:

1 komentarz:

  1. Bardzo fajne, przyjemne miejsce. Zapewne ma też wielu swoich sympatyków.

    OdpowiedzUsuń