Pasek zakładek

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Starorzecze Krępa

Starorzecze Odry Krępa

Informacje podstawowe


Tym razem na blogu nie jezioro, nie rzeka, a starorzecze w okolicy miejscowości Krępa. Starorzecze Odry Krępa (PZW Zielona Góra) ma kształt typowy dla takiego zbiornika tj. podkowy. Powierzchnia łowiska to ok. 7,6 ha. Co do głębokości, niestety nie udało mi się znaleźć żadnych danych, więc jak ktoś coś wie proszę o informację w komentarzach. Pobliskie tereny są bardzo malownicze. Jest to obszar chroniony Natura 2000 - Dolina Środkowej Odry. Niedaleko stamtąd do pobliskiej Odry, około 15 min. spacerem przez piękne lasy. Polecam okolice na wycieczki rowerowe oraz spacery z rodziną.
Dojazd i infrastruktura


Raczej nikt nie powinien mieć problemu z dojazdem do powyższego łowiska. Z Zielonej Góry kierujemy się w stronę miejscowości Krępa i po jej przejechaniu jedziemy cały czas prosto w stronę nadodrzańskiego lasu. Po około 500 metrach lasem dojeżdżamy do niewielkiego parkingu przy samym starorzeczu. Wędkowanie dozwolone jest jedynie od strony zachodniej i południowej. Dostępnych jest kilkanaście stanowisk z brzegu.

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

Ryby i porady


Jeżeli chodzi o ryby to niestety nie jest już tak miło. Podobno ryb jest tam coraz mniej, wszyscy mówią że wyjadły je mieszkające tam żółwie. Jednak z tego co się dowiadywałem złowić można głównie wzdręgi, niewielkie szczupaki oraz lina, leszcza, płoć, karpie i karasie. Zachęcam do komentowania przez osoby, które miały już okazję tam wędkować.
Łowiska w najbliższej okolicy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz