Pasek zakładek

środa, 21 lutego 2018

Coś na zimowe wieczory ... czyli polskie programy wędkarskie

Pewnie wielu z Was tak jak ja w młodości oglądało programy Rexa Hunta i pamięta jego słynne całowanie ryb przed wypuszczeniem. Bardzo lubię oglądać filmy wędkarskie szczególnie zimą, kiedy czasu na wędkowanie jest bardzo mało. Oglądam głównie polskie programy, jako że z nich mam jakieś odniesienie do swoich łowisk, a czasami nawet uda się podpatrzeć jakieś ciekawe jezioro lub rzekę w  okolicy. Poza filmami, które możemy obejrzeć w telewizji, obserwuję wiele kanałów wędkarskich na Youtube, głównie tych którzy łowią w mojej okolicy, jak również te bardziej znane na polskim Youtubie. Jednak w tym poście chciałbym przedstawić Wam wyłącznie telewizyjne serie wędkarskie, które miałem okazję oglądać. Opisane zostaną w kolejności losowej (wraz z linkami dostępu do odcinków, oglądam głównie online). Jeżeli znacie jakieś inne, które mogłyby znaleźć się na tej liście to piszcie w komentarzach.

Kołowrotek

Jedna z nowszych polskich serii wędkarskich. Aktualnie 46 odcinków i cały czas wyświetlane są nowe. Program prowadzony przez doktora ichtiologii Adama Tańskiego, od którego poza informacjami wędkarskimi, możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o życiu i fizjologi ryb. Poszczególne odcinki poświęcone są wybranej rybie, metodzie wędkarskiej lub prezentują wybrane łowisko. Odcinki kręcone w zachodniej Polsce, a konkretnie głównie w województwie zachodniopomorskim. Program wart poleceni. Prowadzący nie łowi w programie okazów, jednak taka niestety jest polska rzeczywistość. Profesjonalnie nakręcony, każdy odcinek poruszający inny temat i z sympatycznym prowadzącym.

Odcinki online: Ipla , Polsat Play

"Taaaka ryba"


Wielu z Was pewnie zna ten program. Większość odcinków kręcona jest za granicą również w bardzo egzotycznych krajach, stąd też pewnie nigdy nie mogłem się przekonać do tego programu. Obejrzałem tylko kilka odcinków na 170, które powstały. Możemy w nim na pewno obejrzeć wiele pięknych i egzotycznych ryb, jak również te znane polskim wędkarzom, poznać ciekawostki kulturalne i przewodnicze regionów, w których wędkuje prowadzący (Jerzy Biedrzycki zmarły w 2015 roku). 

Odcinki online: IplaPolsat Play

Z wędką nad wodę/ Z wędką nad wodę w Polskę i świat

Jest to najdłuższy polski program wędkarski, którego odcinki cały czas są kręcone. Do tej pory powstało ponad 350 odcinków!!! W ciągu tych wielu odcinków złowione zostało wiele pięknych ryb zarówno przez prowadzącego, jak i jego gości. Przez te kilkaset odcinków kilka razy zmieniali się zarówno współprowadzący jak i sponsorzy, którzy często próbowali chamsko lokować swój produkt, jednak z programu tego można bardzooo dużo się dowiedzieć o wędkarstwie. Program kręcony w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Początki to okolice Torunia (program kręcony przez telewizję Trwam ;) skąd też pochodzi prowadzący Piotr Mirecki, który na początku uczy się wędkować, a z upływem czasu niestety zaczyna powoli chyba uważać się za wielką gwiazdę i mega znawcę wędkarstwa. Seria naprawdę warta obejrzenia (sam widziałem większość odcinków) m.in. ze względu na wielu dobrych wędkarzy, którzy biorą udział w programie.

Z wędką nad wodę (1 seria): Youtube
Z wędką na wodę w Polskę i Świat (2 seria): Youtube

Jak to jest złowione

Opis ze strony tvn: "Wyjątkowy program o wędkarstwie. Prowadzący – aktor, a prywatnie zapalony i utytułowany wedkarz – Olin Gutowski, opowie o metodach łowienia, udzieli porad, przedstawi najciekawsze miejsca do połowów w Polsce i za granicą. Program zburzy stereotypowe postrzeganie wędkarstwa, jako sportu i stylu życia, w którym „mało” się dzieje. Wspólnie z Olinem przeżyjemy radości i smutki wielu wędkarskich przygód - w ciekawy, atrakcyjny sposób pokażemy widzom, jak pieknym i fascynującym hobby może być wędkowanie." Jest to seria zakończona. Nakręcone zostały trzy sezony programu, pierwszy z 14 odcinkami, a kolejne dwa po 10. "Jak to jest złowione" oglądałem już jakiś czas temu i z tego co pamiętam to program mało merytoryczny, lecz przyjemnie się ogląda. Aktualnie Olin, którego wielu wędkarzy pewnie zna, prowadzi kanał wędkarski na Youtube 1000 wędek.

Odcinki online

Wędkarz na tropie

Krótka seria (12 odcinków) produkcji Focus TV. Każdy film o innej rybie. Dobrze nakręcone i przyjemnie się ogląda. Polecam jak większość programów o wędkarstwie ;)

Odcinki online

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz