Pasek zakładek

czwartek, 1 września 2016

Wapna Jordanowo

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Informacje podstawowe

 

Wapna Jordanowo (PZW Zielona Góra) jest to zespół kredowych wyrobisk pokopalnianych, z których pierwsze dwa od strony drogi S3 są udostępnione dla wędkarzy. Powierzchnia łowisk to łącznie ok. 24,3 ha. Oba łowiska mają kształt prostokątów przedzielonych wąską, niepełną grobla. Fajne miejsce na rodzinny wypad. Łowisko bardzo ładnie zagospodarowane, o czym później. W weekendy mocno oblegane oraz często organizowane są tam zawody wędkarskie, więc przed wyjazdem lepiej to sprawdzić.


GPS» 52°20'35.8"N 15°34'26.3"E


blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com


Dojazd i infrastruktura

 

Wapna położone są w odległości ok. 11 km od Świebodzina jadąc starą drogą w kierunku Międzyrzecza, a dokładnie na północny - wschód od miejscowości Jordanowo. W miejscowości Jordanowo, na drugim skrzyżowaniu na zakręcie za biblioteką, a przed pięknym, pocysterskim zespołem klasztornym skręcamy w prawo. Następnie jedziemy cały czas prosto, aż do przejazdu nad drogą S3, z której będziemy już widzieć łowiska. Następnie kawałek prosto, pierwsza w lewo i dotrzemy do parkingu przy łowisku. Jak już wcześniej wspomniałem łowisko bardzo ładnie zagospodarowane. Mamy do dyspozycji 45 kładek wędkarskich oraz co bardzo ciekawe kładkę dla niepełnosprawnych wędkarzy. Dodatkowo kilkanaście miejsc do łowienia z brzegu na grobli. Przy parkingu znajdują się dwie wiaty oraz miejsce do zrobienia grilla. Super miejsce na weekendowy wypad.


blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.comRyby i porady

 

Okręg prowadzi regularne, intensywne zarybianie, wpuszczając do wyrobisk corocznie znaczne ilości  takich gatunków, jak: karp, lin, karaś, szczupak, węgorz, sandacz. W ostatnich latach mocno zarybiane podobno karpiem. Jak do tej pory łowiłem tam tylko dwa razy. Brała tylko drobnica, lecz były ty wypady typowo rekreacyjne, z rodziną na grilla :)

Łowiska w najbliższej okolicy:   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz