Pasek zakładek

środa, 28 listopada 2018

Glinianki Brzezie k. Sulechowa

blog wędkarski - lubuskie-lowiska.blogspot.com

Informacje podstawowe


Glinianki w miejscowości Brzezie k. Sulechowa to 2 wyrobiska (zaznaczone na zdjęciu poniżej) o łącznej pow. ok. 1,2 ha zgodnie z wykazem wód (PZW Zielona Góra). Są to wyrobiska po nieczynnej już cegielni. Zbiornik numer 2 nad którym miałem jedynie okazję raz wędkować jest dość głęboki, do nawet 5 metrów, a może i więcej... Z powodu bliskiej odległości od miasta zbiornik ten jest często odwiedzany nie tylko przez wędkarzy (szczególnie latem :).Dojazd i infrastruktura


Glinianki położone są nieopodal Sulechowa. Jadą starą S-ką od strony Świebodzina skręcamy w kierunku miejscowości Skąpe i zaraz za zakrętem skręcamy w lewo na szutrową drogę, która po niecałym kilometrze dojedziemy nad sam zbiornik numer 2. Brzegi dość mocną porośnięte trzciną oraz nielicznymi drzewami. Do wędkowania mamy kilka miejsc z brzegu, głównie od strony południowej. 


Po stronie północnej znajduje się jedna dzika plaża na której różne grupy często robią ogniska, jednakże szczerze odradzam kąpieli w tym miejscu.


Ryby i porady


Według informacji, które udało mi się znaleźć  na 1 stawie koło ogródków ładnie można było kiedyś połapać lina i karpia. W 1997 roku zarybiono 1 i 2 staw kilkoma tonami karpia, lina, leszcza, amura oraz szczupaka. Jeżeli wiecie jak jest tam aktualnie to piszcie w komentarzach :)

Łowiska w najbliższej okolicy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz